İŞKUR Ev Hanımlarına İş İmkanı Veriyor mu? Hangi İşleri Veriyor?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), istihdamın artırılmasına yönelik çalışmalarına devam etmektedir. Bu kapsamda İŞKUR tarafından ev hanımlarına yönelik evde çalışabilecekleri ustalık gerektirmeyen işler sunulmaktadır. Aylık 800 liraya varan iş fırsatlarının neler olduğuna dair bilinmesi gereken tüm detaylı bilgileri yazımızdan takip edebilirsiniz.

İŞKUR ev hanımlarına evde iş imkanı vermeye devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana işsizliğin azalması, istihdamın artırılması ve üretimin artırılarak ekonomiye katkı sağlanması amacıyla önemli faaliyetlere imza atan Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ev hanımlarını da üretime dahil ederek bu alanda pay sahibi olup gelir elde etmelerini sağlamaktadır. Ev hanımlarına iş imkanından yararlanmak isteyenlerin kuruma başvuruda bulunması yeterli olmaktadır.

işkur ev hanımı

Tamamen ev koşulları içinde herhangi bir ek masraf ve ustalık gerektirmeksizin yapılabilecek işler sayesinde ev hanımları İŞKUR’dan ayda 800 TL’ye varan kazançlar elde edebilmektedir. Ev hanımlarına günde 3 – 4 saat çalışarak aylık düzlemde 600 lira ile 800 lira arasında para kazanma imkanı sunulmaktadır. Evde paketleme işi başta olmak üzere pek çok iş sayesinde ev hanımları da ekonomilerine katkıda bulunarak yaşam koşullarını ve kalitelerini iyileştirmeyi başarabilmektedir.

İŞKUR Ev Hanımlarına Hangi İşleri Veriyor?

İŞKUR üzerinden ev hanımlarına yönelik işler, son dönemde pek çok kişinin en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Özellikle İstanbul gibi büyük nüfuslu ve çok sayıda küçük ya da büyük çaplı firmanın faaliyet gösterdiği şehirlerde ev hanımlarının da üretime katılması için çok sayıda iş imkanı sunulmaktadır.

İŞKUR platformu üzerinden sunulan bu işlerden büyük bir çoğunluğu tecrübe ve aşırı derecede uzmanlık gerektirmeyen işlerden oluşmaktadır. Bu yüzden ev hanımlarının yaşı ve deneyimi fark etmeksizin bu işlerden yararlanarak kolaylıkla aylık gelir sağlamaları mümkün olabilmektedir. İŞKUR üzerinden ev hanımlarına ek iş imkanı sunan ve ciddi rakamlarda gelirler elde etmelerini sağlayan firmaların yerine getirilmesini istediği işlerden bazıları şunlardan oluşmaktadır:

 • Evde hediyelik eşya paketleme,
 • Evde nikah şekeri yapma işleri,
 • Evde poşet katlama işi,
 • Evde plastik ürün paketleme işleri,
 • Patik örme işleri,
 • Takı tasarımı,
 • Mandal montaj işlemi,
 • Bitki çayı paketleme işi,
 • Evde sabun yapmak,
 • Kozmetik tırnak kutulama,
 • Cetvel seti hazırlama

İŞKUR Ev Hanımlarına İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İŞKUR üzerinden ev hanımlarına evde iş başvurusu yapmak oldukça kolaydır. Paketleme işlemlerinin yanı sıra her yaştan ev hanımının kolaylıkla yapabileceği ve ustalık gerektirmeyen ev işlerini yaparak ek kazanç elde etmek isteyen kişilerin başvurularını İŞKUR il ve ilçe merkezine giderek yapmaları mümkün olmaktadır. Başvuruda bulunan ev hanımının ikamet ettiği yerde faaliyet gösteren şirketlerin bu yönde işçi alımı yaptıklarında şirketler doğrudan İŞKUR veri tabanı üzerinden burada kaydı bulunan ev hanımlarına iş teklifinde bulunmaktadır.

işkur ev hanımı 2

İŞKUR iş ilanları arasında yer alan ev hanımlarına evde iş imkanlarından yararlanmak için sadece T.C. kimlik numaranızın yazılı olduğu kimlik belgenizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu tür ev hanımlarına yönelik sunulan işlerde çalışmak için herhangi bir mezuniyet şartı bulunmamaktadır. Dolayısıyla kendinize en uygun işi seçerek günlük, haftalık ya da aylık program dahilinde çalışabilirsiniz.

İŞKUR Ev Hanımlarına İş İmkanları Ne Kadar Kazandırıyor?

İŞKUR ev hanımlarına yönelik iş imkanları kazancı, işin niteliğine ve işin süresine göre değişiklik göstermektedir. Ancak İŞKUR ev hanımlarına iş imkanında, ortalama günde 3-4 saat aralığında çalışan ev hanımları aylık bazda en az 600 TL ile 800 TL arasına bir tutarda kazanç elde edebilmektedir.

Mesaj Sayısı(14)

 1. Hacer burun
  • Fadime Şengül
 2. Burcin
 3. Salih
 4. Salih
 5. Aygül
 6. Gulsen
 7. Nagihan
 8. Bahar
 9. Meryem

Mesaj Bırakabilirsiniz