PUBG Mobile oynayarak para kazanmak! Yayıncılar ne kadar kazanıyor?

PUBG çılgınlığı dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Battle-Royale oyun modunun dünyanın tüm ülkelerinde büyük ilgi görmesi PlayerUnknown’s Battlegrounds’ı kısa zamanda şöhrete kavuşturdu. Ülkemizde de PUBG’ye olan ilginin fazla olması hiç şaşırtıcı değil. İnsanlara eğlenceli vakitler sunan PUBG aslında oynayanlara para da kazandırıyor. Eğer sizde PUBG oynarken sadece eğlenmek istemiyorsanız, para da kazanmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda PUBG oynayarak para kazanmak için neler yapılmalı, PUBG’den gerçek para nasıl kazanılır anlatıyoruz.

PUBG Oynayarak Para Kazanmak

pubg gerçek para kazanma

PUBG 2017 yılında yayınlanan battle-royale türü FPS ve TPS modunda oynayabileceğiniz keyifli bir hayatta kalma oyunudur. Oyunu indirmek için Steam platformundan satın almanız gerekiyor. Ucuza oyun keyi bulmak için G2A.com gibi siteler de işinize yarayacaktır. Oyun şu an Steam platformunda 87 TL’den satılıyor.

Cebinizde 87 TL varsa ve PUBG’nin minimum sistem gereksinimlerini karşılayan bir bilgisayara sahipseniz hemen oyunu indirip PUBG’den gerçek para kazanmaya başlayabilirsiniz. PUBG oynayarak para kazanmak için bir çok farklı yol var. Yazımızda tüm bunlara değineceğiz ve size PUBG’den gerçek para nasıl kazanılır öğreteceğiz.

Item Veya Kasa Satarak Para Kazanmak

item veya kasa satarak para kazanma

PUBG oynayanlar bilirki oyundaki performansınıza göre belli bir miktar oyun parası kazanırsınız. Oyun bitiminde ekranda “Çorba parası çıktı” gibi bir ibare ile kazandığınız para gösterilir ve bu para oyuncu hesabınızda birikir. Buradan elde ettiğiniz paralar ile ana menüdeki “Rewards” kısmına tıklayarak kasa açılımı yapmaya başlayabiliyorsunuz. İlk defa kasa açmak için 700 PUBG oyun parası hesabınızdan kesiliyor. Her açacağınız kasa için bu para miktarı katlanarak artıyor. Örneğin ilk kasayı 700 oyun parasına açarken 2 kutuyu 1500 – 2000 puana vs. açıyorsunuz. Yani her kasa açışta kasa açmanın maliyeti giderek artıyor.

Açacağınız kasalardan PUBG oyun itemleri çıkmaktadır. Bu itemleri kendiniz kullanmak yerine hesabınızda sergileyerek satabiliyorsunuz. Steam’in bunun için bir pazarı var ve orada sizin itemleriniz satışa çıkabiliyor.

Ya da Bynogame.com, G2A.com gibi oyuncu sitelerinde bu itemlerin satışını yapabililirsiniz ve Skrill ile gerçek parayı hesabınıza transfer edebilirsiniz. Kasalardan çıkacak itemler ile kazanacağınız paranın miktarı çok değişiklik gösterecektir. Örneğin bir eldiven 30 TL ederken üst kıyafet daha pahalı bir fiyata satılabiliyor.

Oyun parası ile kazanmış olduğunuz kasaları açmak zorunda da değilsiniz. Kasalarınızı açılmamış halde de yine oyuncu sitelerinde satışa çıkartabiliyorsunuz. Kasaları almak isteyen kişiler kasa başına belli bir miktar size para ödüyor ve bu sayede gerçek para kazanmış oluyorsunuz. 1 aylık çalışma neticesinde 100 kadar PUBG kasası biriktiren ve bunları toplu olarak satanlar 1.000 TL kadar para kazanabiliyorlar.

Aşağıdaki videoda 50K PUBG oyun parası ile kasa açılımı yapan bir Youtuber’ın kazandığı itemleri görelebilirsiniz.

Çıkan itemlerin çoğu 0.20$ ila 0.50$ arasında fiyata satılıyor. Kasa açımı tamamen şans meselesi şansınıza çok pahalı itemler de çıkabilir sudan ucuza satılacak 0.02$’lık itemler de çıkabilir. Bu noktada kasaları açmadan direkt 1-2$ lık fiyata satmak daha mantıklı olabilir.

Twitch’de PUBG Yayınları Yaparak Para Kazanmak

twitch'de pubg yayınları yapın

PUBG oynayarak para kazanmak isteyenlerin deneyebileceği bir diğer yol da Twitch’de yayıncılık yapmaktır. İnsanların oyun oynamak kadar oyunu oynayanı izlemekten de zevk aldığı bilinen bir gerçek. Twitch’in de en çok izlenen yayıncıları PUBG gamerları olduğu için siz de bu alanda şansınızı deneyebilirsiniz. Yapmanız gereken kaliteli bir oyun deneyimi yaşatmak ve izleyiciler ile sıkı diyaloglara girebilmektir.

Evinizde yapacağınız Twitch yayınları ile hem oyun oynayarak keyif alabilir hem de gelen bağışlar ile güzel paralar kazanabilirsiniz. Twitch’de bağış yapmanın çok kolay olması nedeniyle ufak yaştaki çocuklar bile rahatlıkla kredi kartı, banka kartı ile ufak bağışlar yapıyor. Yayıncılar buradan elde ettiği bağışlar ile geçimlerini sağlıyorlar.

Ayrıca iyi bir oyuncu olur ve çok fazla takipçi edinirseniz Gamer ürünleri satan firmalar size sponsor olmak isteyecektir. Bu yolla kullandığınız oyuncu faresinden, oturduğunuz koltuğa kadar sponsor ürünleri ile daha konforlu bir oyunculuk hayatı yaşayabilirsiniz.

PUBG Turnuvalarına Katılmak

pubg turnuvalarına katılın

PUBG’de çok iyi seviyelere geldiğinize inanıyorsanız takımınızı kurup PUBG turnuvalarına da katılabilirsiniz. e-Spor camiasında düzenlenen turnuvaların ödülleri hayli tatmin edici oluyor. Oyuncular bu turnuvalara katılabilmek için takımlar kuruyor, başlarında oyuncu koçları oluyor ve düzenli olarak antrenmanlar yaparak turnuvalara hazırlanıyorlar.

Geçtiğimiz yıllarda düzenlenen PUBG turnuvalarında 10.000$’a kadar ödüllerin dağıtıldığı da olmuştur. Bu turnuvalarda başarılı olabilmek için elbette oyunda çok fazla zaman geçirmeniz ve reflekslerinizi geliştirmeniz gerekiyor.

PUBG oynayarak para kazanmak için sizlere anlattığımız 3 yol da uygulanabilir yollardır. Şu an PUBG’den gerçek para kazanan çoğu kişinin tercih ettiği ilk seçenek size anlattığımız item veya kasa satma yoludur. Siz de bu seçenekten başlayıp adım adım turnuvaya katılma seviyesine ulaşabilirsiniz.

Mesaj Bırakabilirsiniz